Chcę się ochrzcić ponownie. Czy mogę?

Chcę się ochrzcić ponownie. Czy mogę?

 

Biblia naucza, że chrzest jest jeden – PRAWIDŁOWY

Pierwsi apostołowie nauczali, że chrzest jest jeden. Jest to jedyny, prawidłowy, biblijny chrzest, który jest niezbędnym elementem nowego narodzenia. Jeśli chrzest nie był zrobiony prawidłowo można i należy go powtórzyć.

Chcę się ochrzcić ponownie

Człowiek może chrzcić się ponownie, jeśli zauważy i zrozumie, że poprzednie „chrzty” nie były prawidłowe. Były dla niego np. tylko inicjacją do wstąpienia do jakiejś religii, był nieświadomy lub zbyt młody, by prawdziwie pogrzebać w chrzcie swoje grzechy. Mógł być niemowlęciem, które rodzice przyprowadzili do kościoła, w którym też byli „ochrzczeni”. Chrzest nieprawidłowo przeżyty nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Osoba taka nie zauważa po nim żadnych większych zmian, dalej prowadzi życie w grzechu, nieprzebaczeniu itp – budując barierę między Bogiem a nim.

Pomyśl czy Twój chrzest był prawdziwy?

Obrazem tego jest naród izraelski, który uciekał przed faraonem i został zbawiony od niego po przejściu przez morze. Zostali oddzieleni od przeszłości Egiptu. Należy więc podejść do tematu chrztu poważnie, nie omijając żadnej jego części. Jeśli osoba była zmuszona przez kogokolwiek do chrztu lub nie czyniła tego szczerze i z wiarą może, a nawet powinna zrewidować swój chrzest. Osoba, która przeszła obrzęd tzw. chrzcin niemowląt, musi ochrzcić się w wodzie, odrzucając nieprawdziwe idee. Każdy, kto chrzci się ponownie z powyższych powodów, chrzci się tak naprawdę pierwszy raz, ponieważ chrzest jest jeden – biblijny, prawidłowy.

Podziel się artykułem ze swoimi znajomymi: