Chrzest jako dorosły. Gdzie mogę się ochrzcić jako dorosły?

Chrzest jako dorosły. Gdzie mogę się ochrzcić jako dorosły?

 

Kto chrzci się w Biblii?

Chrzest w Biblii występuje tylko wśród ludzi którzy pokutują ze swoich grzechów i chcą się odwrócić od starego grzesznego życia. Oznacza to, że człowiek zmienia swój punkt widzenia i cel w życiu, aby zaakceptować to co chce Bóg w swoim wnętrzu, zamiast to odrzucać.

Chrzest jako dorosły czy jako dziecko?

Czy chrzcić dziecko, które nie rozróżnia co jest dobre, a co jest grzechem? Oczywiście taki chrzest nie ma najmniejszego znaczenia w dalszym życiu takiej osoby. Jeśli odrobina wody na główce niemowlaka ma znaczenie, to wówczas rodzice są tymi którzy podejmują decyzję. Jeśli to rodzice takiej osoby decydują, nie zależy to wówczas od niej czy chce uwierzyć i być zbawiona tylko dzieje się to na podstawie władzy rodziców. Chrzest musi wynikać przede wszystkim z naszej własnej wiary (posłuszeństwa) w Jezusa Chrystusa i chęci naśladowania go.

Chrzest przez zanurzenie w Biblii

Chrzest wodny jak nauczali apostołowie jest na odpuszczenie grzechów. Oczywiście człowiek musi zrozumieć i przyznać, że jest w grzechu. Pragnąc usunąć wszelkie zło, grzech ze swojego życia. Takie rzeczy może zrobić tylko osoba świadoma i dorosła która pogrzebie swoje stare życie w chrzcie wodnym. Chrzest w wodzie jest ściśle powiązany z wiarą w Jezusa a także odwróceniem się od grzechu tj. pokutą oraz z chrztem Duchem Świętym ze znakiem mówienia innymi językami. Tego nie jest w stanie doświadczyć nieświadome, niedojrzałe dziecko.

Podziel się artykułem ze swoimi znajomymi: