Kiedy ochrzcić dziecko? Kiedy chrzest według Biblii?

Kiedy ochrzcić dziecko? Kiedy chrzest według Biblii?

 

Dlaczego chrzcimy dzieci?

Kiedy rodzi się dziecko, każdy wierzący rodzic zastanawia się 'Jak mogę pomóc swojemu dziecku dojść do zbawienia?’ Pierwsza myśl to ochrzcić dziecko w Kościele Katolickim, Prawosławnym czy innym, który także to praktykuje. Jakie stoją za tym argumenty? „Bo tak robią wszyscy…”, „Ponieważ ja też zostałem ochrzczony w tym kościele”. Najważniejsze pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać brzmi – czy wszyscy wokół nas robią to właściwie? Jeżeli chcemy poznać, co mówi Bóg o chrzcie w wodzie, musimy sięgnąć po Biblię – Słowo Boże.

Kiedy ochrzcić dziecko? Co Biblia mówi na ten temat?

W Biblii Bóg zawarł wszystko, co potrzebujemy wiedzieć na temat chrztu. Możemy z Biblii dowiedzieć się paru kluczowych zasad, a dokładniej sięgając po Nowy Testament. Chrzest musi wynikać z naszej własnej wiary w Jezusa, nie z wiary rodziców lub zupełnie obcej osoby. W Biblii chrzest jest także zwieńczeniem uwierzeniem w ewangelię i nawróceniem się (chęci odwrócenia się od starego grzesznego życia) wraz z wyznaniem grzechów (odsyłam do artykułu ’Czym jest chrzest biblijny?’). Należy być świadomym tego, jak ważną w życiu decyzją jest chrzest i jak powinien wyglądać, inaczej nie będzie miał mocy, ponieważ u Boga nic nie dzieje się mechanicznie. Musi wynikać to ze szczerego serca, być właściwie zrobione według zasad ustalonych przez Boga, a nie przez ludzi. W takim przypadku Bóg może działać w człowieku.

Dlaczego nie wolno chrzcić dzieci?

Tak więc, jeżeli człowiek, czy to mały, czy duży, gdy nie jest świadomy tego, w jakim celu się chrzci, chrzest nie ma wtedy mocy, a nawet żadnego znaczenia. Jest to zbędne zamoczenie ubrań czy nawet główki dziecka. Chrzest niemowlaków i nieświadomych dzieci jest całkowitym zaprzeczeniem Biblii, powoduje, że człowiek dorasta i starzeje się w świadomości bycia ochrzczonym, a tak naprawdę nie jest. Dlaczego chrzest jest taki ważny – zobacz tutaj (’Czym jest chrzest biblijny?’)

Podziel się artykułem ze swoimi znajomymi: