Kto może się ochrzcić? Co jest potrzebne do chrztu?

Kto może się ochrzcić? Co jest potrzebne do chrztu?

 

Kto może się ochrzcić?

Ochrzcić może się osoba, która uwierzy w Jezusa Chrystusa. Który umarł i zmartwychwstał za jej grzechy. Kto może się ochrzcić? Osoba, która rozumie już na tyle wole Bożą by zawrzeć przymierze (kontrakt, umowa) z Bogiem! Każdy, kto wierzy z całego serca, może się ochrzcić, jeśli żałuje za swoje grzechy i przyzna się do nich, wyznając je i nazywając je po imieniu. Wszystkie te, które wskazuje Duch Święty oraz te, które leżą głębokim piętnem na sumieniu. Powinniśmy się ich wyrzec i porzucić. Chrzcząca osoba powinna porozmawiać o grzechach i nakreślić co jest grzechem.

Co jest potrzebne do chrztu?

Najważniejszą sprawą dla chcącego się ochrzcić, powinno być pragnienie, wykonywania tego, czego od nas chce Jezus, by wejść na drogę zbawienia i życia wiecznego. By narodzić się z wody. By być wolnym od grzechu i przyjąć dar Ducha Świętego (chrzest Duchem Świętym) ze znakiem mówienia innymi językami. Do chrztu jest potrzebne zapoznanie się z wolą Boga zawartą w Piśmie Świętym! Człowiek musi przecież rozumieć jaką umowę (przymierze) zawiera z Bogiem przez Jezusa Chrystusa.

Kto nie powinien się chrzcić?

Nie mogą chrzcić się ludzie, którzy nie wierzą, nie są szczerzy lub nie żałują za swoje przeszłe życie. Którzy kochają swój grzech i nie chcą z niego zrezygnować. Taki chrzest nie będzie chrztem biblijnym i nie przyniesie właściwego rezultatu. Ponieważ chrzest w wodzie przez zanurzenie nie jest jakimś mistycznym rytuałem, lecz jest jednym z elementów całości planu zbawienia człowieka. Nie mogą chrzcić się w wodzie ludzie niedojrzali, którzy nie potrafią odróżniać dobra od zła, nieświadomi tego, co robią jak np. małe dzieci.

Podziel się artykułem ze swoimi znajomymi: