Modlitwa Grzesznika

Modlitwa Grzesznika – Wyznanie Wiary

 

Motyw modlitwy grzesznika ponoć pojawił się około 100 lat temu. Wielu ludzi chętnie ją przyjęło ze względu na łatwość użytkowania i dosyć przyjemny odbiór. Polega ona mniej więcej na zmówieniu modlitwy, w której człowiek przyznaje się, że jest grzesznikiem i „przyjmuje Jezusa do swojego serca”, prosząc o zabranie winy często w zamian za upoważnienie, do dalszego grzechu i robienia czego się chce. Czy Jezusa – Pana panów i Króla królów potrzeba przyjmować? Czy On tego potrzebuje by Go przyjmować. Pytanie powinno raczej brzmieć: Czy Jezus mnie przyjmie? Jeśli się nie nawrócisz i nie pójdziesz za Nim, pozostaniesz obrzydliwym grzesznikiem, który tylko dzięki Jego miłosierdziu jest w stanie uniknąć wiecznej kary.

Popularne hasła – Modlitwa Grzesznika

Piękna wizja. Przecież Bóg jest miłością i „Jego łaska jest większa niż nasz grzech”, „gdyby nasz grzech się liczył, wszyscy bylibyśmy zgubieni i zmierzali byśmy do piekła”, „Bóg kocha nas takimi, jakimi jesteśmy”, „miłość, miłość i tylko miłość”. Przy tym podaje się oczywiście wyrwane z kontekstu wersety z Biblii na poparcie tego i wszystko wygląda rzetelnie. Niestety jest to nie do końca prawdziwe.

Modlitwa Grzesznika – dobry wstęp…

Jednakże jeśli człowiek usłyszał ewangelię i zaczyna wierzyć, oraz przez tzw. modlitwę grzesznika zwraca się pierwszy raz do Boga –  odczuwa swoją grzeszność, potępienie samego siebie ale również nadzieję na przebaczenie wszystkiego złego co zrobił. Przeżywa w tym realnie Boga, jest to dobry wstęp do dalszego procesu nowego narodzenia. Jest to pierwszy punkt, który można określić jako uwierzenie w Jezusa Chrystusa. Ale dalej czekają go następne kroki wiary…

Chętnie pomożemy Ci stać się uczniem Jezusa.

Przeczytaj konieczne artykuły na tej stronie, a potem napisz do nas lub zadzwoń.

Podziel się artykułem ze swoimi znajomymi: